CHİLLER GRUBU SEÇİMİ

Bilindigi üzere Rooftop cihazları; kondenser ünitelerinin yapısına göre“hava sogutmalı” ve “su
sogutmalı” olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Su suğutma kulesi

SU SOĞUTMA KULELERİ

Su soğutma kuleleri, çeşitli tesislerde kullanılarak ısınan suların ,yeniden kullanılmasını sağlamak için soğutulmasına yarayan, gereksiz ısıyı sistemden uzaklaştıran sistemlerdir.Bir bakıma fabrikaların radyatörü gibi vazife görürler.

Su Soğutmalı Rooftop Grupları

SU SOĞUTMALI CHİLLER GRUPLARI

Kullanım alanları: Su soğutmalı Rooftop, kondanseri su ile soğuyan cihazlardır. Su soğutmalı Rooftoplerde kule fanları vardır. Kondanser ünitesindeki borunun içinde ısınmış olan gazın sıcaklığını alan su, kulede soğur.

Hava Soğutmalı Rooftopler

 HAVA SOĞUTMALI CHİLLERLER

Kullanilan Alanlari: Tekstil ve iplik sanayi, ilaç sanayi,Metal enjeksiyon makinalari, Ekstürler, Boru, Kablo vs. sistemleri, Kaplama Banyolari, Soklama sistemleri (Terlik Sanayisi), Ayakkabi taban sanayisi, Kapali devre klima sistemleri

Hava Soğutmalı Paket Rooftop Soğutma Grubu

Hava Soğutmalı Paket Rooftop Soğutma Grubu


Kullanım alanları: Enjeksiyon ve şişirme makinaları kalıpları ve hidrolik yağı, ekstruderlar, sıcak formlama kalıpları, perdah makinaları, silindir merdaneler, metal işleme tezgahları ve muhtelif soğutma uygulamaları için idealdir. Kompakt dizayn, yüksek performans ve küçük hacmi ile dar alanlarda kolayca uygulanır.

Hava Soğutmalı Su Soğutma Grubu

 

   1. Kompresör
    Kompresör soğutucu döngüsünde iki işlevi vardır. İlk olarak, buharlaştırıcı soğutucu buharı kaldırır ve istenen buharlaşma sıcaklığı muhafaza edilebilir bir noktaya bir buharlaştırıcı içinde basıncı düşürür.

Soğutma Nedir ?
Soğutma rehberi olarak sizleri bilinçlendirmek ve amacınıza uygun bir şekilde yönlendirmek amacıyla soğutma'nın ne olduğunu, soğutmaya giriş ve temel kavramlar olmak üzere iki kısımda incelemeye alacağız.

Biz Arayalım

Lütfen bilgileri giriniz

Üye Giriş